Minu õhtune ilurituaal / My evening beautyritual

Monday, May 29, 2017

Kirjutan vahelduseks sellest, kuidas oma näonaha eest hoolt kannan.
Täna näitangi neid tooteid, millega õhtul oma nägu puhastan ja millega pärast oma nahka turgutan.
Olen kaua aega olnud hädas oma väga kuiva nahaga ja seda ilmselt selletõttu, et peaaegu aasta ei teinud ma oma nahaga mitte midagi. Ei kasutanud mingit meiki, puhasusvahendeid ega ka kreeme/seerumeid. See oli aeg, kus ma lihtsalt ei suutnud seda teha. Tunnistan, et ka praegu on vahel sellised päevad/õhtud, kus ma lihtsalt ei jaksa midagi teha. Loomulikult see nahale ei meeldinud ja lõpuks andis lihtsalt alla. Siis hakkasin tundma, et nahk on liiga kuiv ja pean midagi ette võtma.
Püüan oma rituaalist ikka võimalikult palju kinni pidada, kuid nagu juba mainisin, siis olen vahel ikka lohakas. Õnneks on mu nahk jälle korda saanud ja võin omale selliseid päevi/õhtuid lubada.
Loomulikult ei lähe ma enam meigiga magama, sest neid päevi on nagunii harva kui meiki kannan ja siis tahaks ka õhtul natuke peegli ees aega veeta. Kõik oleneb tegelikult tujust ja sellest palju õhtuks jaksu jäänud on.
Siin aga siis need tooted, millega oma õhtuid sisustan.

For a change I write something about how I take care of my skin.
Todays post is about the ritual I do in the evenings and what I use to keep my skin in a good condition. For a long time I had trouble with very dry skin and I think it was because I did not use any products on my face for almost a year. No make up, no cleansing, no creams/serums. It was a time that I just had no interest and the power. I must admit, it still happens sometimes, but not many days in a row. Of course my skin did not like this and finally it gave up. I started feeling that my skin was very very dry and I had to do something.
Now I have found the right products and I try to keep up with my ritual. There is some days/evenings when I am lazy, but at least my skin is in a very good condition that I can afford these kind of days. Of course I do not sleep with my make up, there is not so many days when I wear make up anyways. But when I do wear it, I want to spend some time behind the mirror in the evening too. Basically it all depends on the mood and how much strength I have left.
The products I use in the evening:
Unani Il-Luminate Milk Cleanser on asi, millega ma õhtul oma meigi maha võtan. Sain selle kunagi Glossybox'ist ja pean ütlema, et üle väga paljude aastate kasutan ma jälle kreemjat/piimast puhastusvahendit. Ma ei ole nende fänn kunagi olnud, eriti pärast seda kui avastasin, et mitselaarveed teevad sama töö. Kui aga avastasin oma lemmikust veest selle kahjuliku koostisosa, pidin midagi päevapealt muutma. Õnneks oli see Unani oma kohe käepärast võtta ja pean mainima, et mulle see päris meeldib. Kasutan selle kindlasti lõpuni, kuid uuesti ma seda praegu veel ostma ei kipu. Olen siiski rohkem mitsellaarvee poolt.
This cleanser I use when I need to take off my make up. I got it from Glossybox some time ago. I must say, that for a very long time I did not use this kind on cleansers. I have never been a fan of these specially when I found that the micellar waters do the same job. But if I found that my favourite water contains that bad ingredient, I had to make a change. Luckily I had this cleanser in a drawer and so I tried it. I like it and I will use it up, but I will not buy this myself. I like the micellar waters more. 

Naobay Calming Face Toner on toonik, millega oma naha pärast puhastuspiima üle käin või kasutan siis kui nahk vajab kerget puhastust. Ka selle toote sain ma Glossybox'ist. Seda toonikut olen ma palju rohkem kasutanud ja ka selle kohta jagan vaid kiidusõnu. Tõesti rahustab nahka nagu lubab ja ei kuivata mu nahka ka liialt. Tavaliselt sarnased tooted kuivatavad väga. Kiidusõnadest hoolimata ma seda uuesti ei osta, sest arvan, et mitsellaarveed teevad ka selle töö ise ära.
This toner is something I use after the cleanser and if I don't have any make up to clean but skin still needs some cleaning. This one I also got from Glossybox and I like it a lot. It calms my face as promised and it will not make my skin too dry. Despite of that I will not buy it, because I think that the micellar water does the same job and I don't have to use two different products.

The Ordinary Hyaluronic Acid 2% + B5 on üks uuemaid tooteid, mida oma õhtustes toimingutes kasutan. Varem kasutasin seda ka hommikuti, kuid avastasin, et selle peale meiki kanda pole hea. See toode hakkab rullima ja rikub nii kogu välimuse. Vahel kasutan siiani päeval ka, kui tean et päeva jooksul meiki ei kasuta. Varem arvasin, et seda rullimist põhjustab sama sarja primer aga pärast natukene rohkem uurimist, sain aru, et põhjus on hoopis happes. Tegelikult rullib see natukene ka järgmise tootega koos kasutades aga kuna nahk on hommikul nii mõnus, siis kannatan selle õhtuse rullimise ära. Tegemist on tootega, mis toob nahale niiskust välistest teguritest juurde. Nii et ideaalne niiske kliimaga kohas elamiseks.
This acid is one of the newest products I use in my skincare. At first I used it in the mornings too, but then I discovered that it will ball up and ruins all. At first I thought it was the primer I used, put then I made little more research and found that this is the product thats balling. Actually it balls up in the evening too with the Vestige Verdant oil, but it's not too much. I still like how my skin feels in the morning using them together. This acid is something that collects moisture from the external factors, so it's perfect in a moist environment.

Kiehl's Powerful Wrinkle Reducing Eye Cream See kreem on minu suurim lemmik. Põhjus lihtne! Nägin, et see tõesti töötab. Natuke vähem, kui aasta tagasi hakkasin oma silmi eriti palju kissitama, kuna haigusest tingituna oli ühe silma nägemine kõvasti häiritud. Sellest ajast tekkis mul selle sama silma juurde mega palju kortsukesi. Lõpuks oma naha eest hoolt kandma hakates, sai eelmine silmakreem otsa ja sain hakata seda kreemi kasutama. Ostsin selle kunagi Eestis käies Kaubamajast ja jätsin siis lihtsalt oma korda ootama. Nüüd olen saanud seda Kiehl'si silmakreemi juba mõnda aega kasutada ja mu kortsukesed on kadunud. Olen üsna kindel, et põhjus on just selles kreemis.
This cream is my favourite. And the reason is simple. I saw that it really works! Little less than a year ago I started squinting my eyes a lot, because my illness made my vision on one eye really bad. And thats why I got a lot of small wrinkles. And when I finally started taking care of my skin my old eye cream run out. Then it was time to start this one. I bought it from Estonia some time ago and it just waited its turn. Now I have used this Kiehl's cream and my under eye wrinkles have gone. I am pretty sure that it is because of this cream.
  
Vestige Verdant Rare Oil Blend seda õli kasutan ma vahelduva eduga juba kaua aega. Võib olla on see ka juba natukene aegunud aga mulle see praegu jälle meeldib, eriti just järgmise kreemiga koos kaustades. Vahepeal tüdinesin sellest küll natukene ära, sest mind hakkas häirima, et õhtul magama minnes oli nahk õline. Ei tea kas kasutasin liiga palju toodet? Olen sellest õlist kunagi varem kirjutanud ka, LOE SIIT ja siis olin hoopis teisel arvamusel. Siis imendus küll kiiresti naha sisse. Võib olla tõesti kasutasin vahepeal liiga palju toodet korraga või on see oma aja lihtsalt ära elanud. Igaljuhul praegu mulle see jälle sobib :)
This oil I have been using once in awhile for a long time. It might be already old, but I like it now again, specially with the next cream. There was a time that I did not like it, I hated the feeling of going to bed with the oily face. Maybe I used too much oil. There is a post about this oil in my blog also, but it is in Estonian. If you still want too see it, you can read it HERE. Then I had different feelings about it. But as I said, maybe there was a time when I used it too much or maybe it's old too. Anyway, right now I like it again.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA ka see kreem on üsna uus minu õhtuses rituaalis. Esialgu proovisin seda kasutada küll hommikuti, kuid isegi minu kuiva naha jaoks oli see liiga rammus. Hakkasin seda hoopis õhtuti kasutama ja olen sillas. Koos Vestige Verdant õliga on need kaks mu näonaha täiesti korda teinud. Või igatahes kogu see õhtune kombo. Kreemi läheb tänu õlile ülimalt vähe ja nii saan sellest 30 ml veel kaua aega läbi. Kui lõpp hakkab lähenema, siis tellin kindlasti uuesti.
This cream is also quite new in my ritual. At first I tried it in the morning, but it was too thick even for my dry skin. Then I started using it in evenings and I am so happy. With the Vestige Verdant oil it has made my skin so much better. And since I use it with the oil, I only need it a little bit. I can use this 30 ml cream for a long time, I think. But when the end comes I definitely order new one.

Kogu see kraam, mida omale õhtuti näkku määrin, on oma tööga ilusti hakkama saanud ja ma tunnen, et mu nahk ei olegi enam nii kuiv. Vahel võin vabalt lausa paari laiskuse päeva lubada, ilma et tunneks kuskilt kiskuvat tunnet. Loomulikult ega need laisemad päevad eriti head ei ole ja püüan ikka rohkem korralik olla ja oma näonaha eest hoolitseda iga õhtu.
So all this is the stuff I rub on my face in evenings. They have all worked well and I feel that my skin is not dry anymore. I can even have some lazy days and not feel dryness on my face. Of course these days are not good and I really try to keep hold on to my rituals.

You Might Also Like

0 kommentaari