Norwegian Footwear

Friday, March 24, 2017

No nii... Olen nüüd omadega nii kaugel, et ostsin üle kahe aasta omale uued saapad.
    Tegelikult ei olnud need üldse plaanitud ost aga nägime ühes täiesti suvalises poes (ei ole üldse jalanõude aga riiete pood) kõige muu kõrval igasugu erinevaid jalanõusid. Enamik neist oli siiski lastele mõeldud aga mõned paarid olid ka täiskasvanute omasid veel järgi. Ja mis eriti ahvatlevaks asja tegi, oli see, et talvise hooaja jalanõud (ja riided) olid allahinnatud. Ja kuni 70% lausa!
  Nägin neid saapaid viimase asjana enne kassasse minekut ja olin müüdud. Tegelikult oli saabaste karbi peal hinnaks 1590 NOK (see teeb u 170 eurot) aga olin nõus nende eest ka sellise summa välja käima (lihtsalt nii väga meeldisid mulle need saapad!). Muidugi oleks pidanud need ideaalsed jalas olema. Hetkel on mul vaid üks enam vähem mugav paar saapaid ja olen kaua aega igatsenud just musta värvi selliseid igapäevasemaid ilmastikukindlaid saapaid. Lähemalt uurides aga puudus minu suurus ja kuna tegemist oli allahinnatud asjadega, siis olid ka kõik paarid väljas. Tavaliselt kannan 37 või 38 numbrit aga praegu on isegi 38 natukene kitsas, nii et ma ei hakanud üldse unistamagi. Tanel soovitas neid ikkagi proovida. Kaks paari oli 37 numbrit ja mõned üle 40 ka. Ta soovitas 37 ikkagi proovida, öeldes veel: "Need näevad sama suured välja, nagu need mis sul jalas on!" Kandsin siis oma lemmikuid 38 numbris Timberlande, mis ka vahel natukene kitsad tundusid. Proovisingi siis 37 ja olin üllatunud. Need ei olnud üldse nii väiksed kui olin arvanud. Jalas olid need suhteliselt mugavad, vaid küljelt pitsitas natukene. Mõtlesin, et 170 euro eest aga piisavalt mugavad ei ole ja nii ma need tagasi paningi. Siis aga küsis Tanel kassas nende hinna üle ja oh õnne... ka need olid 70% alla hinnatud. Ok... Selle raha eest olid need piisavalt mugavad. Nii pidingi oma uute lemmikute eest maksma vaid 30% ja olen sillas :)
  Ok... pikk jutt lihtsalt saabastest aga olen nende üle lihtsalt nii õnnelik. Täna kandsin neid esimest korda väljas ja pean mainima, et need on hetke kõige mugavamad saapad, isegi uuena. Ja Taneli jutu järgi pidid need ka väga kvaliteetne Norra bränd olema.

 Well ... Now I am so far that in two years I bought myself some new boots.
    They were not planned purchase at all, however, we saw in a totally random store (not at all shoe and clothing store), all sorts of different shoes. Most of them, however, was for children but some pairs were left for adults too. And especially what caught my eye was, that the winter season shoes and clothes were discounted. Up to 70%!
  I saw these boots as a last thing before going to the checkout and I was sold. On the box the price was 1590 NOK (it makes approximately 170 euros) and I was willing to pay such an amount (just so much I liked those boots!). Of course, they would have had to be perfectly comfortable for that kind of money. I have only one comfortable pair of boots and I have wanted for a long time just black, day to day, weather-resistant boots.
   Of course they did not have my size. Usually I wear a 37 or 38 size but now even 38 is a bit narrow, so I did not start to dream. Tanel suggested to still try them. There was two pairs of 37 and some even over 40. He recommended to try the 37, saying: "They look the same size as you are wearing!" I wore my favourite pair Timberlands in 38 and even they sometimes seemed a bit too tight. But I tried them and I was surprised. They were not nearly as small as I had thought. They were fairly comfortable, but a bit tight from the side. I thought that for 170 euros they were not comfortable enough, so I put them back. Then Tanel asked the price from the sales lady and they were also 70% discounted. Ok ... for that kind of money they were comfortable enough. So for my new favourite pair of boots I had to pay only 30% :)
  Ok ... a long story, but I'm just so happy. Today, for the first time, I wore them outside and I have to mention that these are the most comfortable boots I have at the moment, even if they are new. Tanel said that they are a very high quality Norwegian brand (I don't know much about Norwegian brands).

   Selline saigi mu esimene postitus kahes keeles. Väga raske oli, olgugi, et suhtlen siin inimestega inglise keeles peaaegu iga päev. Kirjutamine on ikkagi raskem, sest jutt kipub kuskile mujale minema :) Siiski loodan, et ajaga muutun osavamaks. Edaspidi saavad ka mu mitte eesti keelt kõnelevad sõbrad seda blogi lugeda (esialgu vähemalt inglise keeles).

 So that was my first post in two languages. It was harder than I thought, even if I speak english here almost every day. Hopefully I will get better at this. At least now my non-estonian speaking friends can also read this blog (for now only in english).

You Might Also Like

0 kommentaari