Garnier Micellar Cleansing Water

Tuesday, February 28, 2017

Täna kirjutan Teile ühest oma suurimast lemmikust.
Kahjuks aga lugesin kuskilt selles sisalduvast ainest, mis on paljude maade kosmeetikatoodetes ära keelatud, kuna võib tekitada vähki. Aine nimetus on POLYAMINOPROPYL BIGUANIDE. Interneti avarustest loen välja, et see ei ole ohtlik, kui kasutatakse kuni 0,3 % konsentratsioonis. Aastaid tagasi poleks ma sellest väljagi teinud aga nüüd on asjalood teised. Kardan natuke rohkem. Kuna ma seda toodet olen aastaid kasutanud ja just sellest piirkonnast minu sõraline alguse sai, siis olen sunnitud oma lemmiku lihtsalt kõrvale jätma ja kogutud mitu pudelit ära viskama. Ma isegi ei julge neid kellegile teisele anda, sest mine tea... Ja sama saatust ei soovi ma kellegile.
Kõigest hoolimata kirjutan ma sellest tootest natukene lähemalt ja kas keegi seda ka kasutada julgeb... see on juba igaühe enda otsustada.

HIND:
Nii palju kui ma mäletan, siis Eestis maksis 400 ml pudel umbes 8 eurot. Mäletan ka seda, et päris tihti toimus kampaaniaid, kus sama suure pudeli sai umbes 5 euroga kätte. Just siis täiendasin mina oma varusid. Väiksem pudel (125 ml) oli umbes 3-4 eurot.

PAKEND/VÄLIMUS:
Minu teada on saadaval kahes suuruses, 400 ml ja 125 ml läbipaistvast plastikust pudel. Toodet on saadaval kahte erinevat sorti, roosa korgiga ja valge korgiga. Roosa on mõeldud kõikidele nahatüüpidele, sobib ka tundlikule nahale. Valge korgiga on rohkem mõeldud rasusele ja segatüüpi nahale, kuid sobib ka tundlikule nahale. Minule isiklikult väga valge korgiga vesi ei meeldinud ja kasutasin ainult roosa korgiga toodet. Sellest ma täna kirjutangi.

KOOSTIS:
aqua/water, hexylene glycol, glycerin, disodium cocoamphodiacetate, disodium edta, poloxamer 184, polyaminopropyl biguanide.

MIDA LUBAB:
Lubab eemaldada meigi nii näolt, silmadelt kui ka huultelt. Samuti puhastab ja rahustab nahka.

LÕHN:
Täiesti lõhnatu toode. 

KONSISTENTS:
Vedel, nagu vesi olema peab.

TULEMUS:
Minu näolt eemaldas igasuguse meigi viimsegi raasu. Tavaliselt piisas näolt meigi eemaldamiseks täiesti ühest vatipadjast ja silmameigi eemaldamiseks teisest. Vahel harva kasutasin ka kolmandat, et nahk korralikult veel veega üle tõmmata. Tavaliselt oli viimane vatipadi täiesti puhas, tõestamaks, et nahalt on kadunud viimnegi meik. Tavaliselt kasutasin toodet ka hommikuse tooniku asemel, et öösel kogunenud rasu ja mustus nahalt eemaldada. Ka seda tegi see vesi ideaalselt. Ma ei jõua ära kiitagi, kui hea see mitsellaarvesi minu nahale oli.
Olin selle toote kasutamisest nii sõltuvuses, et isegi kahju on seda enam mitte kasutada.

HINNANG:
Minule see vesi väga meeldis, kuni kuulsin selle kahjulikust koostisosast. Olen tegelikult siianigi väga kahevahel, kas kasutada edasi või mitte. Vot nii hea toode oli. Samas aga kardan, et võib olla tõesti soodustab vähki ja enam ma seda perioodi läbi elada ei tahaks.
Teen aga südame kalgiks ja viskan kõik seni kogutud pudelid ära, ka selle pisikese spetsiaalselt silmameigi eemaldamiseks mõeldud Garnieri  puhastusvahendi, sest ka see sisaldab seda sama ainet.
Selline saigi minu nn arvustus Garnier Mitsellaarvee kohta.
Tean, et olen sellest ka varem kirjutanud, kuid nüüd ehk siis natukene põhjalikumalt, kui varem. Veel näete seda ilmselt järgmises Tüjade postituses, sest ka seal kotis on üks tühi pudel ära viskamist ootamas.

PS! Kasutasin ka natukene Selveri kodulehte, et toote koostisosad õigesti Teieni tuua.

You Might Also Like

0 kommentaari