Roadtrip Eestisse - Teine päev

Tuesday, October 13, 2015

Täna lõpuks kirjutan natukene meie Eestisse sõidu teisest päevast.
Kes tahab näha pildipostitust esimesest päevast uuesti... siis seda saad teha SIIT

Teine päev oli meil plaanitud ainult sõita. Peatuseid me väga lubada ei saanud, kuna pidime kindlasti jõudma Stockholm - Tallinn laevale. Selleks alustasime sõitu üsna varakult. Oleks ehk isegi veel varem alustanud, kuid meie ööbimiskoha administraator ei tahtnud väga palju varem tööle tulla :) Kuna jõudsime eelmine õhtu üsna hilja kohale, siis saime me alles hommikul oma hüti eest tasuda. Õnneks tuli ta siiski pool tundi lubatust varem ja me saime kiiresti oma teekonda alustada. Alustasime sellises hommikuses udus.
Telefoni äpi järgi pidime sõitma 8 tundi jutti ja ka siis pidime kohale jõudma väga napilt. Et autos oli veel kolm suitsetajat ja jalutuspause vajav koer, siis oleks meil sellest ajast natukene väheks jäänud. Õnneks olid hommikused teed üsna tühjad, nii et saime natukene pattu teha ja sõita lubatust tunduvalt kiiremini. Tänu sellele saime siiski lubada mõningaid jala sirutuse pause.
Olime juba üsna ilusti ennast graafikust ette sõitnud, kui järsku oli teel ümbersõidu märgid ja mitte keegi meist ei teadnud, kui palju me selle tõttu ajas kaotame. Äpi kaardil ei olnud ümbersõidu teed ümber ühe väga suure järve isegi mitte näha. Oi kui suur oli see ümbersõit! Kaotasime tänu sellele üle tunni oma ette sõidetud ajast ja pidime jälle tunduvalt kiiremini sõitma hakkama. Nüüd juba väikestel tihedalt autosid täis teedel.
Lõpuks saime õnnelikult kiirteele tagasi ja rohkem üllatusi peaaegu et ees ei olnudki. Stockholmi sadamasse jõudsime me täiesti õigel ajal ja ka trahvidest õnnestus ilma jääda. Vahepeal oli küll kerge kahtlus, sest järsku keset kiirteed tuli meile vastu politsei helikopter. Just, jah! Helikopter! Oli kiirtee kohal, väga madalal, täpselt meie reas. Mõtlesime küll, et nüüd on jama majas. Õnneks meid ikkagi kinni ei peetud. Kuidas see muidugi helikopteriga välja oleks näinud, see on muidugi iseasi. Natukene maad edasi sõites hakkas vastu tulema ka maad mööda liikuvaid politsei- ja päästeautosid. Ning üks hetk oli ka terve vastutulev sõidusuund kinni pandud. Ummikut oli üsna mitu kilomeetrit. Jälle tänasime keskit kõrgemat, et see midagi meie sõidusuunas ei toimunud. Siis oleksime kindlasti laevast maha jäänud.
Õhtu laevas möödus minu jaoks väga varakult magama minemisega. Kolasime küll natukene poodides ringi ka, kuid midagi erilist me sealt ei ostnud. Kaks klaasi head-paremat enne väga väga täitvat õhtusööki ja mina olingi kustunud. Ma lihtsalt ei suutnud enam laeva peale trallitama minna.

Selline väikene pildipostitus täna.
Vaid esimesed kaks pilti on tehtud autost väljaspool, sest pissipauside ajal väga ei olnud midagi pildistada :D

You Might Also Like

0 kommentaari