Meie kandi ainuke mitte toidupood!

Wednesday, June 10, 2015

      Kohe esimesel päeval siin Norras räägiti mulle ühest sellisest poest, kus saab põhimõtteliselt kõike osta. Ainuke jama, et pood on alati kinni! 
 See pood asub meie külast u 20 minuti autosõidu kaugusel ja jääb ka teistesse lähikonna küladesse sõites täpselt tee peale. Mitte, et me nüüd siin koguaeg külade vahel ringi sõidaks, aga siiski.
Esimene kord, kui käisime Bodø's (esimesel minu siin oldud nädalal), siis tagasi sõites oligi juhuslikult pood lahti ja loomulikult tegime me seal kohe peatuse. Siis nägin ka lõpuks, mida seal siis täpsemalt müüakse, et nii kuum koht on :) 
Pood on meie mõistes kaltsukas/kohvik. Ja tõesti, seal müüakse kõike! 
Minu õde käib seal tavaliselt ehete tegemiseks kive jahtimas. Ka on seal üsna suur valik nõusid, klaase, raamatuid (kohalikus keeles muidugi), mänguasju, voodipesusid ja loomulikult ka riideid.
See sama esimene külastus lõppes minu jaoks uute (või noh kasutatud) vannitoa tarvetega. Mulle nii meeldis see pisike kaanega tops, et terve komplekti eest 50 noki välja käia ei olnud ilmselt palju. Ok, tegelikult maksis selle eest küll õemees, aga siiski. Minu esimene ost Norras! :D
Mõne nädala möödudes, saime teada, et see pood on tegelikult üsna kindlatel aegadel avatud. Igal neljapäeval! Ja nemad siin rääkisid, et koguaeg kinni. Lihtsalt olid sõidud valedel aegadel :)
Edaspidi olemegi üritanud oma käigud sinna kanti teha just neljapäevadel, et siis ka poest läbi lipsata.
Viimane kord oligi eelmine neljapäev ja siis skoorisin ma küll päris paljude asjadega.
Selleks ajaks olin ma ka oma esimese siin teenitud palga kätte saanud ja võisin rahulikult "shopata". Mujal ju siin hulluks minna pole ja mis eriti hea, see pood on odav. Tulime õega kahekesi poest välja kahe suure kotitäiega ja minu kotitäie hind kokku oli u 20 eurot. Minu saagiks sai mantel (millel puudus küll üks nööp, kuid selle sain teisest kohast ümber vahetada), üks eriti bligide õlgadega kampsun (hõbedased jubinad plaanisin kohe eemaldada), täpselt õiges roosas toonis suur sall ja kolm erinevat valget t-särki (millest ühele märgitud valmistajaks Gucci, mine tea kas see ka päriselt nii on aga siiski). 
Olen oma viimase shopingu üle eriti õnnelik, kuna ma ei ole juba kuu aega mitte midagi osta saanud (Raske elu, onju!) ja nüüd leidsin täiesti lambikast kohast nii palju ilusaid asju.
Tegelikult ehk ongi hea, et siin ainult selline koht läheduses on. Nii ei kuluta liiga palju mõttetutele asjadele ja kui ongi ette nähtud, siis leian selle ka odavamalt kaltsukast.
Ma ei tea tegelikult senini, mis selle poe nimi on aga vist oli BrukButikken või midagi sarnast.
Igal juhul on meie lähikonna ainuke pood üsna äge koht. Joppamise asi! 

You Might Also Like

4 kommentaari

  1. Ohh, kadedaks ajad :) Tallinnas pole minu arust juba pikemat aega kvaliteet-kaupa kaltsukatest saada, on mõttetuid, eluilma-selga-ei-pane kaltse, aga ilusaid ja kvaliteetseid, ent kasutatud riideid pole.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kahjuks tundub, et Tallinna kaltsukates on paremad palad juba töötajate ja nende sõprade saagiks langenud. Isegi Haapsalust õnnestub midagi head leida aga Tallinnast enam mitte.

      Delete