Esimesed päevad Norras

Tuesday, May 12, 2015

 Täna kirjutan Teile natukene oma esimestest päevadest siin.
Pärast kohale jõudmist Helnessundi saime me õnneks mõned tunnid magada. Siis juba ootas ees kohtumine mu uue tööandjaga ja lepingu tegemine. Kujutage siis ette mis nägu ma temaga kohtudes olla võisin, vaid mõned tunnid magada saanud! Täielik zombi :D
Kui need asjad tehtud said, siis tuli meil jälle ette võtta üks autosõit. Seekord vaid 3,5 tunnine, nagu Tartusse sõit. Kuid siiski hoopis teistsugune. Varahommikul kohale jõudes ei näinudki ma kõike seda ilu, mida nüüd nägema hakkasin. Siis oli ju veel hämar ja ka pea ei olnud just kõige selgem. Nüüd paistis päike, ilm oli täiesti selge ja vähe selgem oli ka pea.
Lumised mäetipud, päikese käes sillerdavad veekogud nende vahel ja loomulikult tohutult palju tunneleid, see kõik oli minu jaoks nii uus ja huvitav. Istusin autos kaamera käes või telefon filmimas.
Samas ei mõjunud mulle eriti hästi siinsed kitsad ja käänulised teed, rääkimata siis veel mäkke sõitudest. Tundsin, kuidas sees keerab ja kõrvad läksid pidevalt lukku ja lahti. Ei olnud just eriti meeldiv see olemine. Õnneks see möödus lõpuks.
Bodosse jõudes saime mu kalli õeraasuga kokku ja siis käisime ka poes ära (olime kõik ju veel söömata ja näljased). Liisu (minu õeke) tuli meile lennukiga järgi, kuna tema õnnistatud olekus poleks ta suutnud seda pikka Eestist sõitu vastu pidanud.
Pärast poodi sõitsime natukene veel linnast välja ja veetsime õhtu Sepa venna juures. Tema on olnud alati see peatuspunkt, kus iga lennukiga Eestisse sõit alguse saab. Seekord ööbisime seal sellepärast, et järgmine päev oli ees minu dokumentide vormistamine ja meil ei olnud mõtet seda pikka maad enne tagasi sõita. 
Järgmine päev ootas ees tagasi Helnessundi sõit ja asjade autodest välja tõstmine ehk esimene kolimine. Neid saan ma siin ilmselt üsna mitu teha, sest esimesed paar nädalat pidime elama ajutises kohas. Nüüd selle nädala lõpus peaksime kätte saama oma pisikese majakese, kuhu esialgu läheme elama kolmekesi. Pärast seda ootab mind ees veel üks kolimine, ilmselt alles talve poole. Aga sellest siis kui see hetk käes on. 
Pärast asjade mõningast lahti pakkimist tuligi minna juba magama, sest järgmine päev alustasin tööd uues kohas kell 7 hommikul.  

Sellised olidki minu esimesed kaks päeva siin. Täis mägede imetlemist ja asjalikke toimetusi.
Pärast paari tihedat tööpäeva ja esimest avatud pubi õhtut, läksime pühapäeval natukene ka ümbruskonnaga tutvuma. Või noh.... Liisu näitas meile (mulle ja meie emale, kes oli siin sel ajal, kui nemad Eestis olid) ilusamaid kohti kohe siinsamas piirkonnas. 
Selle kohta aga juba mõni teine kord.

Tänaseks kõik!
Järgmine kord jälle natukene tavapärasematel teemadel.

You Might Also Like

0 kommentaari