Kokteili Reede: Blue Margarita

Friday, March 20, 2015

Tänane reede on olnud eriti sündmusterohke. 
Peale selle, et täna sai näha päikesevarjutust, on täna ka viimane talve päev. Homsest hakkab ju kevad!!! Olgugi, et ilmad on väga kevadised olnud juba paar nädalat. Meie kõigi suureks röömuks loomulikult. 
Oma tänases Kokteili Reede postituses jagan ma Teiega natukene äkilisemat jooki, kui tavaliselt. 
Blue Margarita näeb väga efektne välja ja maitseb väga suviselt. Jook on värske ja jäine, nii et igati sobiv ka soojal suveõhtul. Kuigi hoiatan, kokteili põhiline koostis on tekiila ja see on väga äkiline alkohol. Palju selliseid jooke juua ei soovita. Järgmine päev ei pruugi kerge olla. 
 Blue Margarita retsept on järgmine:
4 cl hele tekiila
2 cl Cointreau liköör
1,5 cl Blue Curacao liköör
1,5 cl laimi- või sidrunimahl
Joogi kaunistamiseks on vaja ka soola ja laimiviilu. 

Esimeseks lõika valmis laimiviil. Ülejäänud laimist lõika välja üks sektor, seda kasutame klaasile soolaäärise tegemiseks. 
Et sool jääks klaasi äärele külge, tuleks klaasi äär laimisektoriga niisutada. Edasi vala sool alustaldrikule ja hakka laimimahlast klaasiäärt soola sisse kastma. Võid ka vaid pool klaasiäärt soola sisse kasta, kui sulle jooki juues soolamaitse ei meeldi.
Järgmisena täida sheiker jääga ja hakka peale valama retseptis toodud joogid. 
Pane sheiker kinni ja raputa seda mõned korrad tugevalt. 
Enne kui hakkad jooki klaasi valama, täida kokteiliklaas purustatud jääga. Nüüd kurna kokteil purustatud jääga täidetud klaasi. Proovi seda teha nii, et klaasi äärel olev sool joogiga kokku ei puutuks. Muidu hakkab sool sulama ja kokteili efekt kaob ära. Lõpuks lisa klaasi äärele ka laimiviil ja valmis ta ongi.

Selline ongi siis selle talve kõige viimane kokteilisoovitus. 
Loodan, et maitseb ja soovin Teile mõnusat nädalavahetust! 

PS! Pilt pärineb internetist!

You Might Also Like

0 kommentaari