Kokteili Reede: Banana Sour

Friday, March 27, 2015

Täna olen ma täiesti jälle kokteilide lainel.
Nagu kuu lõpus ikka, tuleb tööle järgmise kuu pakkumised välja mõelda. Samuti olen mõtetega juba ka uues baaris. Sinna minnes tuleb kohe usinasti tööle hakata aga selleks oleks vaja uuele ülemusele nimekiri vajaminevate jookidega ette ära saata. Ja kuna on veel ka reede, siis tuleb ka blogis samal teemal juttu. 
Tänane Kokteili Reede jook on Banana Sour
See jook sobib ideaalselt naistele, kes armastavad magusat. Päris imal magus see aga ei ole, väikse särtsu annab juurde sidrunimahl. Peale hea maitse, näeb see kokteil ka väga kevadine ja ilus välja :) 
Ka valmistamine on väga lihtne. 
Retsept ise on järgmine:
4 cl Pisang Ambon
2 cl suhkrusiirupit (retsept all pool)
2 cl sidrunimahla
8 cl apelsinimahla
Kaunistuseks apelsini/laimilõik. Värvi annab ka kokteilikirss.
Kokteili valmistamiseks oleks vaja sheikerit, kuid kui seda käepärast pole, sobib ka keeratava kaanega purk (nipp, mille avastasin hiljuti Youtube´ist).
Täida sheiker/purk jääga ja vala peale retseptis toodud joogid. Sheigi natukene ja vala klaasi. Klaasi võid kasutada kahte erinevat. Tavaline viski klaas sobib siis, kui jooja ei taha joogi sisse jääd. Kui aga tahad jooki kauem nautida (see tähendab, et joogi sees võiks jää olla), siis kurna kokteil uue jääga täidetud suuremasse klaasi, nt highball või poco. 
Kaunista vastavalt omale soovile apelsini või laimiga ja värviks võid lisada veel ka kokteilikirsikese. 

Suhkrusiirupi valmistamine on ka ülilihtne. 
Selleks oleks vaja tavalist suhkurt ja kuuma vett. Mõlemat võrdses koguses. Sega suhkurt kuumas vees seni, kuni see täielikult sulanud on. Nüüd lase jahtuda ja valmis ongi. Säilitada saab seda külmkapis, nii et järgmine kord on kohe võtta. 
Kokteilides kasutatakse sellist suhkrusiirupit üsna tihti. 

Kes ise jooki teha ei viitsi, võib tulla ka aprilli kuus Kalev Spa hotelli jooki maitsma :)

You Might Also Like

0 kommentaari