Kokteili Reede: B52

Friday, March 13, 2015

    Täna jagan Teiega ühte meie kodus kõige tihedamini tehtavat alkohoolset kokteili. 
Tegelikult ei olegi see nii väga kokteil, vaid hoopis shot.
B52st on vist küll kõik täiskasvanud inimesed kuulnud, see on nii tuntud ja populaarne. Kuigi, igal maal võib mõni koostisosa erineda ametlikust retseptist. Meie saime näiteks Prahas käies sellest shotist eriti kange versiooni. Nimelt oli pealmine kiht vahetatud välja Stroh80´ne vastu. Ja pean ütlema, et see ei olnud üldse hea.
Kui nüüd keegi arvab, et sellist kihilist shoti on väga raske teha, siis ei ole see nii keeruline midagi. Võta lusikas appi ja proovi paar korda. Harjutamine teeb meistriks ja lõpuks tuleb ilusti välja ka.  
Vaja läheb siis selleks järgmisi jooke: 
Kahlua
Baileys
Grand Marnier või Cointreau
Mina isiklikult kasutan alati Cointreau´d, sest seda on meil kodus alati.
Nüüd kui hakkad jooki tegema, tuleb sul varuda lähedale lusikas, tikud ja joogikõrs. Lusikaga saad alkoholi üksteise peale kihitada, tikkudega shoti põlema panna ja kõrrega saad selle joogi omale sisse tõmmata :) Loomulikult ei pea sa shotti põlema panema aga kui tahad ägedat effekti, siis palun väga. Ja päris ausalt öeldes maitseb jook siis paremini ka. Kõrrega juues segunevad eri alkoholid õiges järjekorras ja teine asi veel, sa ei kõrveta oma huuli. Pealmine kiht on ju kuum! Nüüd aga siis selle valmistamisest.
Alustuseks vala natukene Kahluat pitsi. Võid valada silma järgi nii, et igat koostist saaks pitsi umbes kolmandik. Järgmiseks võta kätte lusikas ja Baileys´i pudel. Kui kahtled, kas jaksad pudelit nii kindlalt käes hoida, võid valada Baileys´e ka väiksemasse anumasse ümber, siis on lihtsam seda lusika pealt kihitada. Aseta lusikas pitsi niimoodi, et lusika ots puutuks vastu alumist kihti. Üks nipp on ka toetada lusikat kergelt ka vastu pitsi seina. Ka lusika asetust võid proovida kahte erinevat pidi. Mõne jaoks on mugavam lusika "selga" kasutada, mina aga valan lusika "kõhu" pealt :D  Vala tasakesi Baileys Kahlua peale.
Lõpuks kihita samamoodi ka viimane kiht. Oluline on, et lusikas ei oleks otsapidi alumise kihi sees, sest siis läheb pealmine kiht otse selle sisse.
Kui see tehtud, siis ongi peaaegu valmis.
Kui otsustadki joogi põlema panna, siis hoia põlevat tikku pealmise kihi vastu nii, et see lõpuks põlema hakkaks. See võib natukene ka aega võtta, nii et ära karda, plahvatades see põlema ei lähe.
Nüüd kui oled joogi juba põlema saanud, siis kaua enam oodata pole mõtet. Nüüd ongi käes aeg see shot omale hinge alla tõmmata :D

Nii puust ja punaselt ei olegi ma vist ühegi joogi tegemist varem kirjeldanud. Ärge nüüd arvake, et ma Teid rumalateks pean, lihtsalt see kihitamine võib esialgu mõnele väga hirmutavana tunduda, ja parem kirjeldan siis kõike step by step. 

Praegu aga soovin Teile ilusat reedet ja veel paremat kohe kohe käes olevat nädalavahetust.

PS! Pilt pärineb internetist.

You Might Also Like

0 kommentaari