Kuidas vältida lisakilosid pühade ajal ehk Figuurisõprade nipid

Tuesday, December 23, 2014


       Kuna homsest algab mitme päevane söömiste orgija pihta, siis otsustasin ka Teiega jagada neid nippe, mis Figuurisõbrad mulle saatsid. Ei.... ma ei ole nende liige. Enam. Kuid korra elus olen proovinud nende soovituste järgi toituda küll. Paar nädalat ehk sain hakkama, kuid minu jaoks osutus liiga raskeks see söömine. Nimelt ei saanud ma oma vajalikke punkte täis. Ja kuna ma erilisi tulemusi piisavalt kiiresti ei näinud, siis jätsin asja pooleli. 
Sellest hoolimata saadavad nad mulle aega ajalt ikkagi kirju ja seekord on isegi täitsa asjalik kiri. Nii otsustasingi neid soovitusi ka Teiega jagada. Jõulude ajal ei jookse ehk ükski soovitus liigsöömise vältimiseks mööda külge alla :)

1. Külla minekuks (pidupäeval) tõmba selga liibuvad riided. Loodetavasti tuletab pitsitav püksilukk või rihm õigel ajal meelde, et see tordilõik on juba liiast.
2. Päris tühja kõhuga ära peolauda mine – söö enne kerget toitu (võid oma huvides jõuluajaks keeta köögiviljasupi ja sellega vältida “arutuid” söömisi. Joo vett või teed.
3. Jõulutoitudest, mida nauditakse laua taga on nn “ohtlikumad” näksid, mida süüakse kogu päeva jooksul - aeg-ajalt midagi suhu pistes.
4. Küllusliku pidulaua taga alusta alati kõige lahjemast. Täida alustuseks kõhtu kergete roogadega, aga kõige suuremad kaloripommid võta ette alles viimases järjekorras.
5. Esimesed dringid olgu lahjemad: klaas õlut või pokaal veini. Kalorirohked kanged joogid jäägu pärastiseks (kui üldse vaja).
6. Pane tähele: süües püsti, mahub sisse tunduvalt rohkem kui istudes. Ehk söö rohkem istudes!
7. Naudi peomeeleolu kogu raha eest – kokku hoia vaid kaloreid! OSKA NAUTIDA!
8. Maga piisavalt, sest väsinud inimene vajab jõu taastamiseks rohkem toitu.
9. Kui oledki pühade ajal rohkem söönud, ära suhtu sellesse – läks trumm, mingu ka pulgad. Sinu kaalueesmärgiga pole midagi hullu lahti. Keskendu oma saledale väljanägemisele pärast mahavõtmist.
10. Vaata vabadel päevadel naljafilme. Tea, et 1 tunni naeruga põletad 500 kcal.

Mina igatahes küll plaanin mõnda nippi meeles pidada. Kuid eks siis pärast paistab!
Pilt Pinterest´ist

You Might Also Like

0 kommentaari