Praha- Päev 6 ja tagasisõit

Tuesday, October 07, 2014

    Käes on see päev kus kirjutan viimasest Praha reisi päevast! Halleluuja!!! Lõpuks ometi :)
Tänases postituses on tavalisest vähem pilte, kuna kõik kohad kus sel päeval käisime, olid juba ära pildistatud.
Aga alustan siis hommikust.... 
Hommikut alustasime oma asjade pakkimisega. Kui check out tehtud oli, siis jõime autos ära oma hommikuse kohvi. Selle ostsime eelmine õhtu kuskilt bensukast süüa otsides. Kui muidu on Illy kohvi väga hea, siis see pudeli oma oli küll üks paras kräpp. Maitse vesine ja vastik. 
Päeva veetsime shopates. Pidime minema tagasi Karli sillale, kuna seal oli müüa üks käepael, mida Tanel kindlasti soovis. Tee peal käisime läbi mitmed suveniiri poed, kust ostsime ka mõned kingitused kodustele. 
Pärast seda kolasime veel mingis suuremat sorti kaubanduskeskuses ringi. Seal me erilisi sisseoste enam ei teinud, kuigi oleks väga midagi Sephora´st tahtnud :)
Lõpuks läksime Praha lennujaama otsima. See oli linnast umbes 20 km kaugusel. Enne auto ära andmist pidime ka paagi uuesti kütet täis panema. Sellega tekkis natukene raskusi, kuna mida lähemale lennujaamale jõudsime, seda harvemalt bensiinijaamu oli.  
Kui küte võetud ja lennujaam leitud, andsime ka auto rendifirmale tagasi. 
Pärast seda oli meil lennujaamas päris mitu tundi vaba aega. Selle aja veetsime kahekesi niisama muljetades. Me mõlemad jäime oma reisiga väga rahule!    
Järgmine suurem sündmus oli minu jaoks lennuki sõit. Kunagi väiksena olen küll lennukiga sõitnud, kuid siis ainult Tallinna ja Kuressaare vahet. Nn suure lennukiga mitte kunagi :) 
Pärast pagasi ära andmist ja check in´i tegemist kolasime natukene veel neis poodides, mis vaid reisijatele mõeldud oli. Seal oli päris põnev, kuid hindade vahet ma erilist ei näinud. Nagu tavapoodideski. Pigem oli seal mõni selline pood, mida meil Eestis pole. 
Pärast väikest pagasiga seotud intsidenti, saime lennukisse.
Meil oli seal sõber ootamas (ta on stjuuard) ja tänu sellele saime ka natukene erilisemat teenindust. Aitäh talle!
Lennukis istudes aga juhtus selline asi, et kuna ühe mootori andur tundis kuskil vibratsiooni, siis lükati meie lendu edasi. Iga poole tunni tagant rääkis meile piloot uudiseid asjade hetke olukorra kohta ja lõpuks istus terve lennukitäis inimesi lennukis kinni ligi neli tundi. See ei olnud üldse mõnus. Kui muidu pidime Vantaa lennujaamas olema enne 1 öösel, siis nüüd olime aga ajast nii palju maas, et jõudsime sinna hoopis peale 4 öösel. 
Küll aga tegi meie sõber meile väga erilise üllatuse ja see viis minema kõik halvad meenutused lennu edasi lükkumisest ja lennukis kinni istumisest.
Lõpetuseks veel mõned kehva kvaliteediga pildid lennuki aknast. 
Selline oligi meie viimane päev Tsehhi riigis. Ja no pool ööd ka otsa :)
Mõneks hilisemaks korraks on mul veel paar postitust Prahast, kuid praegu ma teeks hea meelega väikse pausi sellest linnast. Endalgi on isu neist postitustest täis!

You Might Also Like

0 kommentaari