Praha- Päev 5

Monday, September 29, 2014

Reisi viies päev oli pühapäev. Meie jaoks oli see kõige vaiksem ja rahulikum päev kogu reisi jooksul. Osalt oli selles süüdi ka eelmine öö linnas. 
Kuna olemine ei olnud just ideaalne, siis enamuse päevast veetsime ringi sõites. Tegime vaid paar jalgsi käiku.
Kõigepealt käisime ära hotelli lähedal asuvas kaubanduskeskuses. Seal tegime paar väiksemat ostu ja sõime hommikust.  
Sellest toiduelamusest ka natuke.... Tanel jäi enda tellituga rahule, ta sõi mingit India värki. Mina aga valisin omale mingi paneeritud valge kala ahjukartuliga. See oli kõige kehvem kogu reisi vältel. Saingi kala ja kartuli, ei midagi muud! Ei kastet, salatit ja ka kartulid olid täiesti kuivad ja vanad. Olin väga pettunud. Õnneks sain siiski paarist kartulilõigust ja pisikesest kalatükist kõhu täis. 
Pikema jalutuskäigu tegime Troja lossi aias. Mulle tuletas see nii meelde meie Kardioru lossi, täitsa sarnased :) 

Lossi lähedal olid mõned väiksed viinamarja istandused, sinna minemiseks meil aga jõudu ei jätkunud. Küll aga nillisin ma neid viinamarju, mis kasvasid lossi aias. 
Need paistsid nii isuäratavad.
Maitsta ma neid siiski ei julgenud. 
Pärast lossiaias jalutamist otsustasime minna otsima "tantsivaid purskkaevusid".
Kŕiźiki purskkaevu 50 pumpa, 3000 veepihustit ja enam kui 1200 valgustit annavad igal suveõhtul mitu erineva muusika saatel showd.  
Teadsime enam vähem kohta aga kindlat aadressi ei olnud kusagil kirjas. Ja et ikka õigeks ajaks kohal olla, pidime varakult ka parkimiseks koha leidma. Kindlalt teadsime vaid seda, et esimene etendus pidi algama kell kaheksa õhtul.
Pärast pikka otsimist leidsime õige koha üles ja saime ka auto kindlasse kohta ära parkida. 
Pileteid ostes kuulsime me ka esimest korda Eesti keelt. Järjekorras oli üks Eesti pere, kes omavahel arutasid, millist showd vaatama minna. 
Sel õhtul toimus kolm 45 minutilist purskkaevude etendust ja me ostsime piletid neile kõigile. 
Esimese etenduse vaatasime ära ilma probleemideta. Teise ajal aga juba hakkas nii meeletult külm, et kolmanda etenduse piletid lasime raisku ja kiirustasime ruttu tagasi sooja autosse. 
Ka kõhud olid juba päris tühjaks läinud. Läksimegi siis otsima mõnda kiirtoidu kohta, kust midagi suurt ja head hotelli kaasa osta. Jälle sõitsime pikalt linnas ringi, enne kui mõne lahti oleva koha leidsime. Isegi bensiinijaamades ei müüda seal õhtul midagi söödavat. 
Lõpuks saime me oma suured McDonaldsi eined kätte. Põrutasimegi siis hotelli ära ja pugesime teki alla burksi sööma :) Nii hea oli!
See viimane pilt on tehtud õhtul linnas ringi sõites. Mulle meeldib see pilt nii väga. Kuidagi salapärane. See on Praha raudteejaam ja pildi tegin sealt mööda sõites (sõidu ajal, läbi akna) 

Selline oligi meie viies ja viimane täispikk päev Prahas. 
Järgmine päev ootas mind ees elu esimene lennuki sõit, kuid sellest juba hiljem.
Tänaseks ongi jälle kõik mu armsad lugejad :)

You Might Also Like

0 kommentaari