Praha- päev 3

Tuesday, September 16, 2014

Kolmanda päeva tegime me tõelise turisti päeva. 
Käisime läbi põhilise turisti teekonna, mis algas meie jaoks Palladiumi keskuse parkimismajast. 
Kui auto rentisime, siis hoiatati meid kohe Praha parkimissüsteemide eest. Nimelt on terve linn jaotatud tsoonideks ja mida kesklinna poole, seda raskem on mitteelanikul seal parkida. 
 Tasuta parkimist ei ole kesklinnas peaaegu üldse ja kui mõnes kohas isegi on, siis on need loomulikult hõivatud, isegi tasulised kohad olid kõik igal pool hõivatud.
 Põhiline turisti piirkond jääb vanalinna ja seal võib parkida vaid loaga elanik.
Me siis mõtlesime, et kuskile kaubanduskeskuse parklasse ehk ikka koha leiame. Olime arvestanud ka väikese tasuga, palju siis poe parklas ikka küsitakse.
Kokku oli meie auto parkimismajas umbes 6 tundi ja maksime selle eest umbes 18 eurot. 
Vähemalt oli koht kuhu auto turvaliselt jätta saime. 
Kui auto pargitud, plaanisime kuskil ka hommikust süüa. Nagu varem kirjutasin, siis me hotellis hommikusööki ei võtnud. Tahtsimegi kuskil linnas oma hommikukohvi nautida. 
Kaubanduskeskusest, kuhu auto jätsime, me mõnusat kohvikut ei leidnud, küll aga leidsime Starbucksi. Sealt võtsime mõlemad ühed head latted ja kahepeale ühe suure võiku. Algselt plaanisime natuke rohkem süüa aga kuna seal oli vaid üks laud ja seegi hõivati poole meie tellimuse esitamise ajal, siis leppisime püstijalu hommikusöögiga. Ei tahtnud ka nagu uut kohta otsima hakata. 
Kõhud täis, hakkasime oma turisti programmiga pihta. 
Esimesed paar päeva käisime me mõlemad pead kuklas linnas ringi. Pildistasin enam-vähem igat maja. Terve kesklinn on täis põnevate detailidega hooneid. 
Väga raske oli Teie jaoks huvitavamaid välja valida, kuid mõned püüan Teieni ikka tuua.
Alustan aga hoopis mõne pildiga vahamuuseumist, kuhu sattusime täiesti juhuslikult ja kus käiku me kindlasti ei kahetse. Ma ei ole kunagi vahamuuseumis käinud ja need kujud olid nii reaalsed, täitsa uskumatu. Muidugi oli mõni paremini välja kukkunud, kui teine aga kokkuvõttes oli väga põnev elamus. 
Selline sõrmus võiks ju endalgi olla :)
Edasi liikusime kuulsa astronoomilise kella juurde, mis asub vanalinna keskväljakul. 
See kuulus astronoomiline kell on Praha üks suurimatest vaatamisväärsustest. Igal täistunnil koguneb suur hulk turiste kella liikumist jälgima. Juttude järgi pidid kõik kujukesed liikuma hakkama ja kell ise pidi mõned ringid tegema. Meie nägime ainult mõne kuju liikumist ja erilist asja pointi ei mõistnud. Võimalik, et mõnel olulisemal täistunnil (nt 12) teeb kell oluliselt rohkem mõllu, kuigi erinevates turisti brozüürides sellest juttu pole olnud. Noh aga mis seal siis ikka....  
Järgmine plaan oli liikuda juba Karli silla poole. Silda ääristavad mõlemalt poolt endiste linnakodanike kujud. 
Kõik võimalikud allikad, kus selle Praha kuulsaima silla kohta kirjutatud oli, hoiatasid kui ühest suust sillal toimetavate taskuvaraste eest. Kuna turiste on seal igal kellaajal meeletult, siis on ka pikanäpumehi palju liikvel. 
Sillal on vaade igasugu erinevatele vaatamisväärsustega tutvumise paatidele. Terve jõgi on neid täis, igasugu erinevates suurustes. Mõni pakub lausa mitme tunnist kruiisi koos õhtusöögi ja live muusikaga.  
Täitsa juhuslikult sattusime me ka John Lennoni seina juurde.
Edasi läksime otsima Püha Viituse katedraali. Sinna viis mööda vanalinna tänavaid edasi kõndides üks pikk pikk trepp, millest üles jõudes olin ma nii väsinud, et istusin hetkeks isegi maha :) 
See trepp oli ka ideaalne mõne outfiti foto jaoks. Neid aga näete tulevastes postitustes.
Püha Viituse katedraal on aga üks võimsamaid hooneid, mida ma kunagi näinud olen. 
Iga detail, kullatud kaunistused... Võimas! 
Kindel plaan oli ka sees ära käia. Maksime väikse summa ja saime elu raskeima trepist üles minemise osaks :)  Mul oli vahepeal täitsa veremaitse suus, niisugune piin oli. Aga kuna raha sai makstud, siis alla tagasi ma poole pealt ka minna ei tahtnud. Nii koi olen küll:)
Aga see kõik oli piina väärt. Paremat vaadet Praha kesklinnale vist ei ole olemas.  
Siit on näha seda meeletut turistide massi Karli sillal.
Pärast kõike neid piinarikkaid treppe ja meeletuid rahvamasse, läksime pisikese paadiga jõe peale sõitma. Tahtsime natukene privaatsemat sõitu, kui nende suurte paatidega teha sai. Hinnavahe oli väga väike ja lõppkokkuvõttes olimegi paadis ainult meie ja giid/paadijuht. Muidu vist oleks paati mahtunud ligi 10 inimest. Meile sattus juhiks väga tore tüdruk, kes rääkis hästi inglise keelt ja oli üldse väga tore inimene. 
Saime väikese tutvustuse Praha suurima jõe äärsete majade kohta ja natukene ka niisama juttu ajada. 
Lõpuks käisime ka esimest kohalikku toitu proovimas. Selle kohta ütlen küll, et see oli pettumus meile mõlemale. Tellisime mõlemad sama prae, milleks oli part. Selle juurde serveeriti Tsehhi kuulsaid dumplinguid, mis minu meelest olid ühed veidramad asjad üldse, mida söönud olen.
Välja nägid nad nagu toored saia pätsid ning maitsesid nad nagu natukene küpsetada saanud saiapätsid. Ma ei kippunud neist isegi pilti tegema :) 
Pärast seda enam kohalikku toitu proovida ei tahtnud. Magustoit oli aga kindla peale minek. Õunastruudel vaniljejäätise ja vahukoorega. Super hea asi! 
Siis jalutasime tagasi auto juurde, kus jändasime natukene veel parkimise eest maksva automaadiga. Maksmiseks oli kaks erinevat masinat, ühes sai maksta kaardiga, teises ainult sularahas. Kõigepealt proovisime sularahas maksta aga sinna oli vajalik täpne summa. Tahtsime siis kaardiga automaati proovida, kuid see oli ajutiselt rikkis. Selle kahe kõrvuti oleva automaadi vahetuse ajal, kerkis meie tasu umbes 100 tsehhi krooni võrra.  
Lõpuks pidime veel mõõda keskust teist kaardiga maksmise automaati otsima, kuid selle aja jooksul enam hind ei tõusnud. Mis oli meie arust väga imelik.
See viimane pilt on tehtud sellest samast Palladiumi kaubanduskeskusest, kus meil auto oli. 
Pildi tegin just sellepärast, et Teile ka näidata, et isegi suured keskused on sellised, mis sobivad vanalinna. Mitte nagu meil, suur kole monstrum keset vanalinna ilusaid maju.  
Pärast käisime veel hotelli lähedal asuvas toidupoes, kus ostsime kaasa natukene head paremat ja asusime järgmist päeva planeerima. 
Selline piltide rohke postitus siis täna jälle.
Paar päeva tuleb nüüd ilmselt postitustega pausi, kuna homme ootab mind väike sõit Helsingisse. Sealt tagasi tulles hakkame kohe kodus vanu kappe lammutama ja päris suurt ümberkujundust planeerima. Neljapäeval juba plaanime edasi Hiiumaale sõita.
 Oehhh.... saab sõitusi täis nädal olema.

Seniks aga kõike ägedamat :)

You Might Also Like

0 kommentaari