Praha- päev 2

Friday, September 12, 2014

Jätkan siis meie reisi teise päeva muljetega.
Buss jõudiski Praha bussijaama 9.30 kohaliku aja järgi. See tähendas seda, et meil oli 2,5 tundi aega leida üles Avise esindus, kuhu oli meil 12ks tellitud rendiauto. Kohmitsesime veel mõnikümmend minutit bussijaamas ja hakkasime liikuma. Kaardi pealt vaadates tundusid need kaks kohta (bussijaam ja rendiauto esindus) üsna lähestikku, nii et otsustasime kohvreid järgi lohistades õiget kohta otsima minna jalgsi. Kumbki meist poleks arvanud, et selle koha nii kiiresti üles leiame. Igaks juhuks läksime küsima, et kas on ikka õige koht. Sealt õeldi, et koht täitsa õige ja kui soovime saaksime auto isegi natuke varem kätte ka. Vaid pool tundi pidime veel ootama. See aeg oli meie jaoks just ideaalne, et leida koht hommikuse kohvi jaoks.
Kohe ümber nurga oligi mõnus väike kohake, kust plaanisime kohvi juua. Olin ennast kohvritega terrassile mõnusalt sisse seadnud, kui minu teine pool juba kohvikust välja tuli ja teatas, et siia me ei jää. Nimelt puudus seal kliendi tualett, mida temal hädasti vaja oli :)
Natukene maad edasi oli juba suurem ja fancim väliterrass, kuhu ma siis uuesti maha istusin. Härra sai oma vajalikud toimingud aetud ja mõnus cappuccino toodi kiirelt lauda. Jäime veel vaid ootama tellitud croissanti. Selle toomisega läks meie arvates imelikult kaua aega. Omavahel juba arutasime, et ehk ei saanud teenindaja meie tellimusest õigesti aru. Siis aga toodi meile croissant, mis oli tulnud just otse ahjust. See lõhnas juba paremini, kui ükski teine saiake, mida mina kunagi saanud olen :)
Kõht maasikamoosiga saiakesest täis (minul pole hommikuti palju vaja), läksime rendiautole järgi. 
Tegime autole tellimuse online süsteemi kaudu ja valisime sealt kõige soodsama auto. Mõtlesime, et meile piisab ka täiesti kahe uksega pisemat sorti autost, peaasi, et hind oleks odav. Isegi navigatsiooni eest ei tahtnud me juurde maksta, otsustasime, et ehk saame ilma ka hakkama. 
Kohapeal aga selgus, et me saame hoopis parema klassi auto ja seda ilma, et peaks midagi juurde maksma. Lisaks oli autos ka sisseehitatud navi. Ja me veel enne reisi mõtlesime, et kas peaks selle juurde tellima ja maksma 25 eurot lisaks või mitte. Vedas, saime ka selle niisama. 
Auto ise oli ülimalt suur ja mugav ning sõitnud vaid 3000 km. Tanel saigi teha mitmepäevase proovisõidu, mida oli mõelnud sama autoga teha Tallinnas. 
Rendiauto maksis meile 77 eurot ja seda 5 päeva eest.
Edasi sõitsime natuke linnas ringi ja siis hakkasime oma hotelli otsima. Aura hotell pidi asuma kesklinnast 11 km väljas. See oli ka üks põhjustest, miks otsustasime võtta rendiauto. Sellisesse kohta hotelli võtsime aga just hinna pärast. Kui nüüd mõtlete, et oleks võinud ju rendiauto peale kulutatud raha panna hotelli hinnale lisaks, et siis olla kesklinnale lähemal, siis arvasime, et autoga ringi liikumine on igal juhul mugavam kui ühistranspordiga ja miks siis mitte võtta selle arvelt odavam hotell. Nõiaring... I know :)
Hotell ise oli täiesti normaalne, ei midagi erilist ega ka midagi kurtmist väärt. Kõik tundus puhas ja korralik, kui välja arvata meeletult suures dussiruumis olev dussisegisti. See oli küll kohe kohe alla kukkumas. Meie aga virisejad ei ole ja pesemas saime ka käidud nikerdisest dussisegistiga :)
4 ööd selles hotellis maksis meile kokku 108 eurot. Hind ei sisaldanud hommikusööki, kuid kogemused on näidanud, et me poleks sinna nagunii jõudnud ka. 
Kui asjad lahti pakitud ja pesus käidud, otsustasime linna lähemalt uurima minna.
Leidsime koha, kust oli Praha linnale lihtsalt suurepärane vaade. 
Siin sain ka katsetada reisile kaasa saadud objektiivi zuumi. 
Kirik järgmisel pildil on ilusti näha, kuid pildil pärast seda, tuleb sama kirikut natuke hoolikamalt otsida. 
Linn ise on ikka meeletult suur. No mina ju maalaps ja nii suuri linnu näinud ainult pildi pealt ja  filmides :) Kunagi olen käinud küll Peterburis aga sealgi olin vaid pool päeva ja linna õiged võlud jäid nägemata. Helsingit ja Stockholmi olen näinud ka vaid iseenda silmade kõrguselt ja ikka nagu eestlasele kohaselt pigem poodides käies, kui turisti atraktsioone külastades.  
Kuna pilte tegin terve reisi vältel üle tuhande, siis kõiki ägedaid ehitisi ma näidata ei jõuaks. 
Mõnda aga siiski ja nüüd annangi Teile väheke aimu, mis järgmistes reisi puudutavates postitustes tulemas on. Loomulikult ei pildistanud ma ainult maju aga sellest juba järgmistes postitustes.
Oehhh.... Jälle suutsin ühe pika jutuga postituse Teieni tuua. Hmmm ...... Huvitav mis minuga juhtunud on. Kuidagi jutustamise mode on peale tulnud :)
Homme aga näitan selle teise päeva outfiti ja see saab küll üks lühike postitus olema!
Seniks aga.... Olge mõnusad ja ägedat reede õhtu jätku!

You Might Also Like

2 kommentaari

 1. Sa teed nalja või? Maksite rendiauto eest 78 eurot ja saite 5 päeva sõita? Kui me esimest korda Sloveenias rentisime, siis saime odavama auto (millele hiljem tehti ka upgrade'i) neljaks päevaks 160 €-ga. Lisaks võtsime juurde täiskindlustuse, mis tuli nii 50 euri otsa. Kui nüüd viimati Eestis käisime, siis saime soodsama hinnaga VW Tourani ja maksime kõige 550 € koos kindlustusega 11 päeva eest. Mul on tunne, et ma hakkan rendiautot Tšehhist võtma. :D

  Jällegi väga ilusad pildid. Ma pole ise veel Prahas käinud, aga väga tahaks. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Eks meil selle autoga vedas jah! Sellise hinnaga vist sõidaks kogeaeg rendiautoga :)
   Kuid me ei olnud kursis sellega, et veel tagatise summa arvelt maha võetakse ja see ei olnud mitte väike summa. Õnneks saime sellest asjast üle, kuid tagasi seda raha ootasime kaks nädalat. See tekitas küll natukene kahtlusi.

   Delete