OOTD #66 20.08.14 + Praha reisi esimene päev

Thursday, September 11, 2014

Püüan tänasest vaikselt alustada Praha reisi piltidega.
Ma olen peale reisi olnud nii laisk, et pole suutnud pilte isegi veel ära sorteerida, rääkimata siis veel, et blogi jaoks õigeid pilte välja valida. Umbes nädal peale puhkust suutsin need alles arvutisse tõmmata ja vaid korra olen need läbi lapanud. Eriline laiskvorst ma ikka :)
Täna alustan ka alles esimese päeva, ehk siis ööpäevase bussireisi outfitiga.
Alustasime oma reisi Tallinnast Prahasse bussiga. Reis nägi ette 25 tundi sõitu, ühe ümberistumisega Vilniuses. Esimene osa bussisõidust ei olnud eriti hullu midagi. Buss väljus Tallinnast kell 6 hommikul. Suitsetajad said sõidu ajal paar väikest pausi ja kella 15 paiku olime me Vilniuses kohal. Seal saime umbes 2 tundi oodata järgmist bussi. Leidsime bussijaama lähedal kohe ühe mõnusa pizza koha, kus saime maailma parimat salatit. Võtsime mõlemad erinevad salatid ja me mõlemad sõime ka taldrikud täiesti tühjaks. Minu puhul on see haruldus. Alati on mõnes toidus midagi sellist, mis mulle ei maitse või ma ei söö seda. Jah, olen valiv... I know!
Mõnus paar tundi veedetud... sättisime tagasi bussijaama. Seal lasin teha ka mõne kiire pildi tänase postituse tarbeks.
  
Pluus- Kärdla kaltsukas
Sall- H&M
Püksid ja Saapad- New Yorker
Käekott- tellitud Saksamaalt
Käekell ja -ehted- eBay ja kingitud
Edasi algas kõige piinarikkam osa meie reisist. 
Bussisõit algas 17.00 ja Prahasse pidime jõudma 9.30 kohaliku aja järgi (see on tund tagapool, kui meie aeg). Kokku tegi see üle 16 tunni bussisõitu järjest. Ok, vahepeal oli ka üks peatus Varssavis, mis kestis 10 minutit. Võimalik, et minu jaoks ei olnudki see nii suur piin, kui minu teisele poolele. Tema muutus küll iga suitsupausist mõõduva tunniga aina pahuramaks. 
Lõpuks aga jõudsime zombidena kohale. 
Sellise bussireisi kohta ütlen niipalju, et järjest nii pikka sõitu ei soovita ma küll mitte kellegile.
Esiteks magamiseks oli isegi minu jaoks liiga vähe jalaruumi, rääkimata siis veel suuremat kasvu meesterahvast.
Teiseks puudus bussis normaalne wi-fi, kuigi oli lubatud. Võimalik, et bussi eesotsas oli ühendus parem aga seda meie kontrollida ei saanud. Istme küljes oli küll ka mingi tabi moodi asi, aga selle touchscreen oli väga väga uimane ja ühte kohta vajutades aktiveerus hoopis teine koht. See viga oli mõlemal padil ja mõlemas bussis.
Kolmandaks on ligi 50 reisija kohta ainult üks tualett ja kui juhtub, et mõnel reisijal meeldib seal käia iga 15 minuti tagant ja istuda seal pikalt, siis tuleb palju kannatada.
Kui aga soovid väga soodsalt läbi ajada ja eelnevad miinused ei ole probleemiks, siis miks ka mitte reisida pikka maad bussiga! 

You Might Also Like

2 kommentaari

 1. Mulle väga meeldis sinu blogis pikemat juttu lugeda, sa kirjutad hästi. :)

  Me pole bussireisil ammu käinud, kui viimase aasta jooksul võtnud ette kolm autosõitu. See pole küll sama, mis bussis, sest saad ise peatusi reguleerida, kuid ikkagi päris tüütu. Mul hakkavad kiiresti jalad kangeks minema, kui ma ei saa neid sirutada. Õnneks lapsed magavad autos kenasti ja Igor jaksab öösel pikalt sõita, kui meie põõname. :)

  Kui palju see bussisõit maksis?

  ReplyDelete
  Replies
  1. :) Aitäh! Mul jah eile õhtul tuli järsku selline kirjutamise tuhin peale, et ise ka imestasin :)
   Me siin mõtlesime kahekesi, et järgmine kord kui vaja nii pikka maad kuskile sõita, siis nii, et maksimum 10-12 tundi järjest. Rohkem küll ei kannataks :) Kuigi mina isiklikult loodan, et edaspidi reisime üldse muid transporte kasutades. Eks jah oma autoga oleks mugavam, aga ööbida autos on ka suht raske, eriti kui rohkem inimesi autos. Sinu tüdrukud on küll väga vaprad, et nii pika sõidu vastu pidasid!
   Meie bussipileti hind oli 70.- inimese kohta. Mis on ju tegelikult väga hea hind ja kui päris aus olla, siis oleks saanud ka u 60 euroga pileti. Siis aga oleks pidanud rohkem ümberistumisi tegema. Mitme kohvriga niimoodi mõllata, ma natuke pelgasin. Eriti kuna siis oleks pidanud viimase bussivahetuse tegema kuskil poolas ja keset ööd.

   Delete