Sigma 18-250 mm F3,5-6,3 DC Macro

Thursday, July 03, 2014


Eelmine nädal käisime üle pika aja jälle Hiiumaal ja selleks ajaks saime oma hea sõbra käest proovida/katsetada ühte objektiivi.
Täna ma sellest katsetamisest natukene jutustangi!
Tegemist on Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC Macro OS HSM objektiiviga.
Näiteks Fotoluksi lehel kirjutatakse selle kohta niimoodi:
Kõrgelt hinnatud stabilisaatoriga  supersuum! 
Suur 13.9x suumivahemik, hea pildikvaliteet igas suumi osas, stabilisaator, kiire ja vaikne autofoouks ning korralik ehituskvaliteet teevad sellest iga universaalsust hindava fotohuvilise jaoks ihaldatava objektiivi! Suurepärane reisiobjektiiv! Võimaldab pildistada ka makrot!
Varem olin väga rahul oma olemasoleva objektiiviga aga nüüd, kui olen ka muud proovida saanud, siis tahaksin ma seda konkreetset objektiivi endale KOHE VÄGA :)
Nagu juba öeldud, meie saime seda objektiivi proovida just Hiiumaal käigu ajal. See aeg sobis meile ideaalselt, sest nii saime me pilte teha väga erinevates tingimustes.

Juba praami peal olles panin kaamera proovile ja püüdsin teha mõned kaugelt ja lähedalt pildid. 
Esimesel pildil nagu ei paistagi, et kuskil luike näha oleks, kuid kui lõpuni välja suumida, siis tuleb luik päris nähtavale ja lähedale. 
Sama ka teise katsega: Ülemisel pildil silte autode vahel näha nagu polegi, kuid kui jälle lähemale suumida, siis loe või autode numbridki välja. 
Lisaks sellele, et objektiiviga on väga hea päris kaugelt pildistada, on sellega lisaks võimalik teha ka väga häid lähivõtteid ehk macrot. 
See ongi minu jaoks selle objektiivi kõige suurem pluss. Ei pea eraldi objektiive vahetama ja saab kiirelt ja mugavalt pildi tehtud. 
Kuna see oli foto maailmas minu esimene kord midagi uut katsetada, siis ma erilist tehnilist juttu rääkida ei mõista. 
Minu jaoks olulised omadused olidki pilt tuua kaugelt lähedale ja väga lähedalt samuti hea pilt saada. 
Need mõlemad omadused täitis see objektiiv väga hästi, isegi nii hästi, et pean vaikselt plaani see omalegi soetada.  Seda enam, et praegu pakutakse sellele objektiivile päris häid allahindlusi. 

Juba järgmistes postitustes näete mu kolme Hiiumaal oldud päeva jooksul tehtud pilte. 
Hoiatan.... Neid pilte saab olema palju :) Võimalik, et teen iga päeva kohta eraldi postitused.
Seniks aga ilusat päeva!

You Might Also Like

0 kommentaari