Mokamääre

Tuesday, February 11, 2014

Täna jagan oma muljeid Hiiumaa Käsitöö laadalt leitud Mokamäärdest. 
Mokamääre on naturaalne huule palsam, mis on valmistatud Hiiumaal. Sisaldab see oliivõli, mesilasvaha, kummelit ja apelsini eeterlikku õli. 
See väike metallist potsik maksis 2 eurot ja sisaldab 10 ml väga mõnusa lõhnaga toodet.  
Esimene mulje oli väga hea. Eriti meeldis mulle see pisike metallist potsik. Hea kasvõi kõige pisemassegi ridiküli visata. Kuid, pean tunnistama, et see on ka potsiku väike miinus. Ma ei ole eriti vaimustuses sellest, et pean oma sõrmedega toote sisse minema. Selle vältimiseks olen lihtsalt huuled prunti ajanud ja otse tuubi sisse surunud ning siis potsikut keerutanud :) Pärast seda on küll huulte ümbrus ka koos aga sellest pole midagi. Saabki suu ümbrus ka niisutatud :) 
Kui esialgu tundus mulle, et see segu erinevatest looduslikest komponentidest niisutas mu huuli piisavalt, siis nüüd jääb sellest natukene nagu väheks. Võimalik, et külm talv on lihtsalt oma töö teinud.    
Üks kasutusviis on mul Mokamäärdele veel. Nimelt on mul talvisel ajal pidevalt kerge nohu ja tänu sellele kipub ninaalune meeletult kuivama ja kestendama. Siis tulebki appi see pisike potsik oma mõnusalt niisutava sisuga. 
Kui huultele jääb väheks, siis ninaaluse kuivusega saab ta küll väga hästi hakkama. 
Selline on siis minu väike arvustus Hiiumaa enda tootele Mokamäärdele :)


You Might Also Like

0 kommentaari